რუსთავქალაქობა 2016

15/16/17 სექტემბერი

 

სწავლის დაწყების დღე

15 სექტემბერი

  1. 8:00-9:00 – ყველა სასაჯარო სკოლის შესასვლელი გალამაზდება ჰელიუმის ბუშტებით
  2. 17:00 2015-2016 –სასწავლო წლის წარჩინებული მოსწავლეების დაჯილდოება - ქალაქის ცენტრალური მოედანი
  3. 18:00 -20:00 სთ –კონცერტი - ჯგუფი „say hallo“ DJ გიგა პაპასკირი, ფერების ფესტივალი

16 სექტემბერი

აქცია „მე + რუსთავი“

 

აქციის ფარგლებში გაიმართება შემდეგი სახის ღონისძიებები:

  1. დასუფთავების აქცია
  2. სხვადასხვა სფეროს წარმომადგენლების შეხვედრები სკოლის მოსწავლეებთან
  3. სამხატვრო სკოლის მოსწავლეები მოხატავენ კულტურისა და დასვენების პარკის წმინდა ნინოს ქუჩის მხრიდან ჩასასვლელ კიბეებს
  4. რუსთავთან დაკავშირებული ისტორიული და თანამედროვე ფოტოების გამოფენა გონაშვილის სკვერში
  5. ხუთი მხატვარი კულტურისა და დასვენების პარკში არსებული ამფითეატრის სცენის კედელს მოხატავს
  6. BMW კლუბის დრიფტი ავტოდრომზე და მსვლელობა ქალაქში
  7. ქალაქის სამ უბანში: ჭყონდიდელის დასახლება - 17:00, მეგობრობის გამზირი – 18:00 კულტურისა და დასვენების პარკი – 17:00 კონცერტები გაიმართება
  8. 20:00 - კულტურისა და დასვენების პარკში 100 მანათობელი ფრანი გაიშვება

 

17 სექტემბერი

რუსთავქალაქობა 2016

ღონისძიებების დასაწყისი 12:00

ღონისძიებები, რომელიც მთელი დღის განმავლობაში გაგრძელდება;

 

  1. თავისუფლების მოედანზე მოეწყობა სხვადასხვა გასართობი ატრაქციონი ბავშვებისთვის
  2. კოსტავას ქუჩაზე განთავსდება ქვემო ქართლის მუნიციპალიტეტების კუთხეები
  3. 12:00 - ჭადრაკი - თავისუფლების მოედანი
  4. Free photo - მოქალაქეებს შეეძლებათ მთელი დღის განმავლობაში გადაიღონ ფოტოები უფასოდ
  5. 13:00 – 17:00. კარიკატურისტები ნებისმიერ მსურველს დახატავენ უფასოდ
  6. თავისუფლების მოედანი - რუსთავთან დამეგობრებული ქალაქების კუთხეები
  7. თავისუფლების მოედანზე, თეატრისა და კოსტავას ქუჩის მიმდებარედ, რუსთაველი მხატვრები ქალაქის ხედების გრაფიკულ და ფერწერულ ნამუშევრებს შექმნიან
  8. მოეწყობა მხატვრების გამოფენა
  9. მოქანდაკეთა სიმპოზიუმის ფარგლებში შექმნილი ქანდაკებების პრეზენტაცია
  10. ყვავილების კუთხე

სპორტული ღონისძიებები

კულტურისა და დასვენების პარკი

  • 15:30 მინი ფეხბურთი
  • 16:00 მინი კალათბურთი
  • 16:00 ქართული ჭიდაობა
  • 16:00 აღმოსავლური ორთაბრძოლები
  • 16:00 ნიჩბოსნობა

 

ძირითადი ღონისძიებები

 

  1. 12:00 საბავშვო კონცერტი – სტუდია “ბასტი ბუბუ”
  2. 15:30 რუსთავის სამუსიკო სკოლების ბავშთა გაერთიანებული გუნდი შეასრულებს საქართველოს და რუსთავის ჰიმნს
  3. 16:00 რუსთავის საპატიო მოქალაქეების დაჯილდოების ცერემონი
  4. 16:30 – 18:30 სთ კონცერტი - (all Georgian golden hit) – მონაწილეობენ: „ნიკოლშოუ“ , ნოდიკო ტატიშვილი, დათუნა მგელაძე, კახა კუხიანიძე, ვერიკო ტურაშვილი, ნინო ძოწენიძე, თიკა ჯამბურია, ოთო ნემსაძე, ნინი წიკლაური, გიორგი ჩიქოვანი, თემო საჯაია, ელენე ფოჩხუა, ბოკა და რუსა კვეკვესკვირები, სალომე ბაკურაძე, ანი კეკუა.
  5. 18:45 -20:00 სთ - კონცერტი: ჯგუფი „ მგზავრები“
  6. 20:30 – 21:30 სთ - კონცერტი – ანსამბლი „სუხიშვილები“
  7. 21:30 - ფოიერვერკი

2016-09-14

ნავიგაცია